Kontakt

Ing. Ján Džunko 
PROJEKT ELEKTRO

images 1    jan.dzunko@gmail.com
kontakt +421 908 31 81 34

IČO: 46052232

DIČ: 1083210612
Veľký Lipník 226, 065 33


Facebook

     Staňte sa našimi fanúšikmi 

     na Facebooku

     Podporte nas aj na facebooku

Partners

modneveci darcek logo


modniveci.cz


www.modischesachen.dewww.versabe.com
Anketa

Pri výbere solárnej zostavy by ste sa rozhodli pre
 
Energetický nezávislý dom

Ak patríte medzi ľudí, ktorý chcú byť energetický sebestačný od verejných distribučných sietí, máme pre Vás riešenie. Naša  firma Vám vypracuje návrh a zrealizuje systém pre energeticky nezávislý dom.

 Ak máte už dom postavený a máte záujem o túto službu, v spolupráci s Vami vieme doplniť vhodný systém pre Vás aj do už existujúcej stavby. Viac info pri osobnom kontakte.

Čo je energetický nezávislý dom?

Energetický nezávislý dom má vlastné zdroje tepla a elektriny (v prípade požiadaviek a reálnosti realizácie aj plynu). V praxi to funguje takto: v normálnej prevádzke Váš dom vyrába elektrickú energiu a dodáva ju do siete.(Zarába pre Vaše ešte väčšie pohodlie). Teplo si dom vyrába sám. Neje závislý na vonkajších dodávkach tepla.  Ak sa však stane, že dôjde ku kolapsu energetických sietí, má vlastné zdroje energií a vie fungovať aj bez dodávky tepla, či elektrickej energie. Od takého to kolapsu sme neboli ďaleko pri plynovej kríze v roku 2010.

Mám vlastné vykurovanie.

Ak máte vlastné vykurovanie na bio palivá nezabúdajte na to, že takmer pri všetkých systémoch je potrebné minimálne obehové čerpadlo, ktoré ak nemá zdroj elektrickej energie, tak nefunguje. Teda ináč povedané, vykurovanie nebude takmer vôbec účinné. Nehovoriac o automatických dávkovacích kotloch, ktoré bez elektriny vôbec nedokážu fungovať.